Öğretmen Yorumları

Mehtap APAK   Tekden Koleji

Speed Stacks'in öğrencilerimize faydası ; iki elin ayni anda kullanılması, göz-el koordinasyonunun sağlanması, beynin sağ ve sol kısımlarının aynı anda kullanılmasında ve el becerilerinin gelişmesinde faydası bulunmuştur.

Oğuz SAYGIN   Saygın Mental Aritmetik/Danışmanlık

Speed Stacks'i yapmış ve yapmakta olduğumuz çocuk eğitimlerin de iki elin aynı anda kullanılmasıyla, göz-el koordinasyonunun sağlanması, beynin sağ-sol kısımlarının aynı anda kullanılmasında ve motor becerilerinin gelişmesinde katkı sağlamıştır. Sağlamış olduğu yararların yanı sıra çocuklara hoşça vakit geçirmesi, dikkatlerini ve algılarını toparlayabilmesi, zamanla yarışması ile önemli bir aktivitelerden biri haline getirmiştir.

Aydın YÜCE   Aday Dershanesi

“Dizilim Sporu’ nun öğrencilerimiz üzerinde etki ve katkılarının çok boyutlu olduğunu gözlemledim. Göz-el koordinasyonu, odaklanma, konsantrasyon, zamanı iyi kullanma , özgüven kazanma ama özellikle Matematikle bağlantısı benim çok ilgimi çekti. Başlangıç aşamasında iki elini aynı anda ve seri olarak kullanamayan öğrencilerimiz analitik ve zihinsel becerilerde de zorlanıyorlardı. Bardak dizilimindeki uygulamalarla analitik ve zihinsel becerilerinde de gelişme kaydettiler. Özgüven kazanarak zevkle çalışmalarımıza katıldılar. Her yaş için uygun ve etkili bir aktivite olduğunu düşünüyorum.”

Banu AÇIKALIN   Ülkem Koleji

“Speed Stacks kesinlikle çocukların el-göz koordinasyonlarının, dikkatlerinin, özgüvenlerinin gelişmesinde çok büyük rol oynuyor. Benim gözlemlediğim bir şey var ki her sene bizlere gelen eğitim verdiğimiz küçük yaş grubu çocuklar; ya hiperaktivite teşhisi ya da dikkat dağınıklığı ile karşımıza çıkıyor. Bence bu spor dikkatin toplanmasında ve algılamada pozitif yararlar sağlıyor. Seri olmak ama aynı zamanda hata yapmamaya çalışmak, zaman ile yarışmak bence bu özellikleri taşıyan ve problem olarak nitelendirilen çocukların toparlanmasında bir unsur özelliği taşıyor.”

Ayşen ŞİMŞEK   Yeni Nesil 2000 Koleji

“Dizilim Sporu’ nun öğrencilerimize, temel öğrenme becerileriyle ilgili alanlarda önemli katkılar sağlayan, onların öz güven gelişimlerini destekleyen, eğlenceli ve heyecanlı bir spor dalı olduğunu düşünmekteyiz. Bu sporla uğraşan öğrencilerimizin el-göz koordinasyonu, dikkat ve konsantrasyon sağlayabilme, hızlı-dengeli hareket edebilme, çoklu düşünebilme ve alternatif üretebilme gibi alanlarda inanılmaz gelişmeler kaydettiğini gözlemlemekteyiz.”

Beden Eğitimi Zümresi   Avusturya Lisesi

“2010-2011 Eğitim ve Öğretim yılından itibaren okulumuza yeni bir uygulama olarak giren Speed Stacks Hazırlık, 9, 10, 11. sınıflarda aktif olarak uygulanmıştır. Uygulamalarımız esnasında en dikkat çekici özellik bireysel ve takım halinde yaptığımız yarışmalarda bazı öğrencilerimizin kaygı ve heyecan duygularının en üst seviyede yaşanması sonucu öğrencinin hata oranını yükseltmesiydi. Odaklanma konusunda tekrarlar yaptık. Diğer bir özellik ise, öğrencilerimizin ilk aşamalarda tek ellerini daha fazla kullanmaları ve sonrasında çift ellerini rahatça kullanabilmeye başlamalarıydı. Speed Satcks’ in öğrencilerimize özellikle odaklanma ve her iki elini eşit olarak kullanabilme konusunda faydalı olduğu düşüncesindeyiz.”

Barış ZEYTİN   Kültür 2000 Koleji

“İstanbul Bahçeşehir Koleji olarak Speed Stacks ile yapılan çalışmalarda aldığımız verim ve geri dönüşler o kadar güzeldi ki bununla ilgili yaş guruplarına göre turnuvalar yapmaya başladık. Önce sınıf içi elemeler sonra final günü tüm okul önünde yapılan müsabakalar ve okul törenlerinde dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüllerle çok iyi bir seviyeye geldik. Sonuç olarak Speed Stacks, İstanbul Bahçeşehir Koleji’ nin derslerde kullandığı vazgeçilmezlerinden olmuştur.”

İbrahim CENGİZ   Okyanus Kolejleri

Günümüz jenerasyonunun sürekli yenilendiği ve bu jenerasyonun ihtiyaçlarının karşılanması için sürekli yeniklere açık,araştırmacı olan Okyanus Kolejleri Beden Eğitimi Zümresi , her geçen gün öğrencilerin el-göz koordinasyonlarının,özgüvenlerinin ,dikkat eksikliğinin giderilmesi,algılama yetisinin geliştirilmesine büyük katkısı olan Speed Stacks'İ 2013 – 2014 Eğitim – Öğretim yılımızda uygulamaya başlayacak olmanın heyecanıyla bu sporun sevdirilmesinde emeği geçmiş ve geçecek olan herkese teşekkür ediyorum..

Arkın DUMAN   Irmak Okulları

Beynin sağ ve sol taraflarının (lob) birbirlerinden farklı rol ve fonksiyonları vardır. Araştırmalara göre, ritim, hayal kurma, renkler, boyut, hacim, müzik gibi görevler, sağ beynin uzmanlık alanına girer. Beynin sol lobunun, konuşma, matematiksel işlemler, diziler, sayılar ve analiz gibi konularda yetenekli olduğu, mantıklı ve doğrusal çalıştığı tespit edilmiştir. Dizilim Sporu beynimizdeki iki lobun da aynı anda çalışmasını sağlayabilen ve el-göz koordinasyonu son derece üst seviyelere taşıyabilen bir oyun olarak karşımıza çıkmaktadır. Öğrencilerimize gerek bireysel rekabeti, gerekse takım oyununun hazzını yaşatan son derece dinamik bir eğitim materyalidir. Okulumuzda, uzun yıllar her kademede uygulamayı düşündüğümüz Speed Stacks ile bizi tanıştırdığınız için teşekkür ederiz.

Görsev TÜRE   Şahinoğlu Koleji

Okulumuz Şahinoğlu Koleji olarak Speed Stacks bardak dizilimini 1.sınıf öğrencilerimize uyguladık. Oyun; öğrencilerimizin sayısal zekasında yön bulmalarında, pratik düşünmelerinde, el kol koordinasyonlarında ve iki yönlü düşünebilme yeteneklerinde olumlu katkılar sağlamıştır. İnce motor hareketlerinin gelişiminde çevik ve atik davranmalarında kendilerine güven aşılanmasında önemli rol oynayan Speed Stacks hem zevkli hem eğlenceli çocukları sıkmayan zihinsel gelişime olan büyük etkisiyle her okulda uygulanmasının kesinlikle fayda sağlayacağını düşünüyoruz.

Özlem GENÇ   İzmir Çamlaraltı Koleji

“Speed Stacks” olarak bilinen “Bardak Dizilim Sporu” hem eğlendiriyor hem de gelişimimize katkıda bulunuyor. Dikkat, çabukluk, konsantrasyon ve el-göz koordinasyonunu ayrı ayrı geliştirmeyi sağlayan bu spor, aynı zamanda bunların bir arada uyumlu olarak çalışmasına ve gelişmesine de yardımcı oluyor. İki eli uyum içinde kullanma zorunluluğu, beynimizin her iki lobunun da aynı anda çalışmasını sağlıyor. Bu sporun bireysel ya da takım halinde oynanabiliyor olması, öğrencilerin kişisel ve sosyal gelişimlerine önemli katkılarda bulunuyor. Bu sporu tanımış, öğrenmiş ve İzmir Özel Çamlaraltı Koleji'nde öğrencilerimize öğretiyor olmaktan dolayı çok mutluyuz. Bu mutluluğu yaşamamızı sağladığınız için size teşekkür ederiz.

Psikolog Sibel Karpuz   Akapedya Anaokulu

Speed Stacks uygulamasıyla bu yıl tanıştık. İlk olarak 5-6 yaş grubuyla yürüttüğümüz çalışmaların çocuklarımızı bir çok yönden geliştirdiğini gördükten sonra 3- 4 yaş grubuyla da benzer çalışmaları uygulamaya koyduk. Speed Stacks çocuklar için salt bir dikkat ve el-göz koordinasyonu çalışması olarak uygulanabileceği gibi aynı zamanda çocukların estetik algılarını da geliştiren bir müzik ve ritim çalışmasıdır. Bunların yanı sıra çocukların hem bireysel becerilerini hem de grup olarak hareket edebilme yetilerini geliştirdiği gözlenmiştir. Uygulamadan çocukların keyif almaları, sıkılmadan uzun süre dikkatlerini toplayabilmeleri de Speed Stacks uygulamasına önümüzdeki yıllarda da devam etmemiz için önemli bir etken. Teşekkür ederiz.

Dilek YALÇIN   Fen Bilimleri Okulları

Böyle bir sporla tanısıp öğrencilerimin de Speed Stacks’e bayıldıklarını görmek inanılmaz bir mutluluk oldu. Okulda ders olarak ta işlediğim bu dal çocuklarımda olumlu ilerleme sağladı. Diğer derslerle bağlantısı kesinlikle var olup, dikkatlerini toplamalarına, odaklanmalarına yardımcı oluyor. Turnuvalarla ve benzeri oyunlarla kendilerine güvenebilmeyi öğrendiler. Speed Stacks Türkiye Turnuvasında aldığımız kupaya baktıkça doğru şeyler iyi sonuçlar getirir demekten kendimi alamıyorum. Teşekkür ederiz..

Sınıf Öğretmenleri Zümresi   Ted İstanbul Koleji

2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında uyguladığımız “Speed Stacks” oyunu ilk geldiğinde öğrencilerimizin çok dikkatini çekmiştir. Öğrencilerimiz eğitim videosunu büyük bir dikkatle takip etmiş teneffüse bile çıkmak istememişlerdir. Oyunda süre sınırlamasının olması ve oyunun seviyelerden oluşması öğrencilerde motivasyonu arttırmıştır. Havaların ısınmasıyla beraber öğrencilerin oyuna duydukları ilgide azalma kaydedilmiştir. Kapalı havalarda sınıf içi oyunlar için uygun bir alternatiftir.

M. Akif BOSTAN   Mef Okulları

Çocuklarımızın Speed Stacks ile ilk tanışmalarından bu yana çok ilgilerini çeken ve bazı çocuklarımızın ilerlemeleri beklenenden daha hızlı olduğu görülmüştür. Bütün seviyelerde çok ilgi çeken ve okulun her yerinde ilgiyle ve istekle yapılan bir branş olmuştur. Özellikle 5-8. sınıflarımızda bir hayli ilerleme kaydedilmiş ve döngüyü müsabaka hızına dönüştürebilmiş öğrencilerimizin olduğunu görmekteyiz. Bu hızda yapan öğrencilerimizden akademik ve davranış olarak da gelişme gördüğümüzü belirtmeden geçemeyeceğim.

Beden Eğitimi Bölümü   İstek Bilge Kağan Koleji

Speed Stacks ile Dizilim Sporu'nu 2013-2014 eğitim yılı içerisinde okulumuzda kulüp saatinde çocuklarla buluşturmaya hazırlanıyoruz. Her yaştan çocuğun zevk alarak yapacağı bu spor dalında hem eğlenecekler hemde sağ-sol lobonun gelişiminde, el-göz koordinasyonu sağlamasında önemli rol oynayacaktır. İstek Bilge Kağan Koleji olarak bu sporu profesyonel düşünüp, takım halinde Türkiye'de düzenlenecek olan turnuvalara katılıp derece yapacağımıza inanıyoruz.

İletişim

 0216 414 20 15

 info@speedstacks.com.tr

Kavacık Mahallesi Ekinciler Caddesi No:16/4 Meda Plaza 34810 Beykoz / İstanbul

 

 

Haftaiçi Hergün 09:00/18:00
*Cumartesi-Pazar günleri mağazamız kapalıdır.

Bizi Takip Edin
Bizi facebook'tan takip edin Bizi twitter'tan takip edin Bizi youtube'tan takip edin
Copyright © Speed Stacks Türkiye
Think Medya