Speed Stacks

Speed Stacks Tarihçesi

Dizilim Sporu’ nun nasıl ortaya çıktığını hiç düşündünüz mü? Ya da nasıl bu kadar çabuk popüler olduğunu? İşte Dizilim Sporu’ nun tarihçesi ve arkasındaki yaratıcı kişiler…

Dizilim Sporu, 1980' lerde ilk kez Güney Carolina' da ortaya çıktı. Daha sonra 1990 yılında Johnny Carson'un sunduğu “Tonight Show” ile Amerika halkının karşısına çıktı. İşte tam o anda ilkokul sınıf öğretmeni olan Bob Fox' ın ilgisini çekti.

Speed Stacks' in kurucusu olan Bob Fox anlatıyor; “Bu sporu insanlara ilk anlatmaya başladığımda, karşımdakiler “Dizilim Sporu mu?” diye şaşkın bakışlarla kafalarını kaşıyorlardı. Onlara bu sporu anlatmanın en güzel yolu ilk elden, canlı olarak göstermekti. Dizilim Sporu, anlamak ve inanmak için seyredilmesi gereken bir spordur. İnsanların seyrettikten sonraki tepkilerini gözlemlemeye gerçekten bayılıyorum. Bu spora hayran olanlar günden güne çoğalıyor”

Artık dünya çapında ünlü bir spor!                                                                                     

Bob, 1998 yılında Teksas eyaletinde küçük bir ev-işyeri olarak “Speed Stacks Inc.” i kurdu ve Dizilim Sporu’ nu hemen beden eğitimi öğretmenlerine tanıtmaya başladı. Daha sonra eyalet dışına çıkarak ülkenin her yanından spor öğretmenleri ile bir araya geldi. 2000 yılında ise sürdürmekte olduğu sınıf öğretmenliğini bırakarak tamamen Speed Stacks' e kanalize oldu. 2012 yılı itibariyle dünya çapında 37.000 eğitim ve aktivite programlarıyla beraber, beden eğitimi derslerinin bir parçası olarak yürütülmektedir.

Dizilim Sporu’ nun faydaları nelerdir?
Gençleri bu sporun faydalarına inandırmak zorunda değilsiniz. Sadece bir kez denemelerini sağlayın. Ona bayılacaklar!

Dizilim Sporu iki elin ve beynin her iki tarafını da kullanmaya dayalıdır. Dizilim Sporu, el-göz koordinasyonunu, her iki eli eşit kullanabilmeyi, çabukluğu, odaklanma, iki yönlü hareket etmeyi ve motor becerilerini geliştirir. Çift taraflı beceriyi arttıran bir kişi, beynin bilinç, odak, yaratıcılık ve ritim kısımlarını içeren sağ tarafının yüzdelik oranını geliştirir.

Klavyede yazı yazmada uzmanlaşmak, bir müzik aleti çalmak, bardakları dizmek gibi aktiviteler beyninizi eğitmenize ve motor becerileri geliştirmenize yardımcı olur. Hala Wisconsin-Lacrosse Üniversitesinde görev yapmakta olan Dr. Brian Udermann tarafından gerçekleştirilen bir çalışma sonucunda Dizilim Sporu’ nun el-göz koordinasyonunu, tepki verme süresini %30'a kadar hızlandırdığı tespit edilmiştir.


Görün, İnanın, Öğretin!

Yenilikçi öğretmenler her gün dünyanın pek çok noktasında Dizilim Sporu’ nu Speed Stacks ile keşfediyor. Dizilim Sporu’ nun bir çok programa, heyecanla dahil edildiğini gururla izliyoruz. Eğer sizde yenilikçiyseniz “Dizilim Sporu ailesine HOŞ GELDİNİZ” derken, Speed Stacks olarak sizlere her türlü şekilde destek vermek üzere kendimizi adadığımızı belirtmek isteriz.

Bob Fox 

Yorum Yapın
 
 
 
Yorumlar
Erdal Zıraman
23 Aralık 2014 Salı
 
İlgimi çekti.... Öğrenmek ve Öğretmek isterim......
Esra Özdemir
26 Ağustos 2013 Pazartesi
 
Görün, İnanın, Öğretin!
Bob Fox
Akif Atalay
23 Ağustos 2013 Cuma
 

Gerçektende öyle

Asiye Ersan
23 Ağustos 2013 Cuma
 

Bu spora hayran sayısı gün geçtikçe artıyor...Benimde ilgimi çekmeyi başardı.....

Günsel Gül
16 Ocak 2013 Çarşamba
 

Çok yararlı.

 
İletişim

 0216 414 20 15

 info@speedstacks.com.tr

Kavacık Mahallesi Ekinciler Caddesi No:16/4 Meda Plaza 34810 Beykoz / İstanbul

 

 

Haftaiçi Hergün 09:00/18:00
*Cumartesi-Pazar günleri mağazamız kapalıdır.

Bizi Takip Edin
Bizi facebook'tan takip edin Bizi twitter'tan takip edin Bizi youtube'tan takip edin
Copyright © Speed Stacks Türkiye
Think Medya